Americká společnost Des-Case je světovou jedničkou v prevenci znečištění maziv. Des-Case již více než 35 let pomáhá zákazníkům zvyšovat spolehlivost zařízení a profitabilitu inovativními produkty a službami. Des-Case nabízí nejširší portfolio zavzdušňovacích filtrů a řešení pro nejlepší praxi v mazání.

Zavzdušňovací filtry

Olejoznaky

Manipulace a filtrace

Lubrication Best Practice

Zavzdušňovací filtry

Většina firem si v současné době uvědomuje, že udržení čistého oleje je jednou z nejvýhodnějších investic, které lze učinit pro eliminaci poruch strojů, zbytečných prostojů, snížení nákladů na opravy a vyřešit problém se sníženou životností strojů. Ale je třeba vědět, jak prevenci znečistění správně a účinně provádět.

Každý stroj, jak pracuje, jak se zahřívá či chladne, uvolňuje přebytečný vzduch v nádrži nebo nasává vzduch z vnějšího prostředí – stroj dýchá. Dýcháním vnikají do stroje částice nečistot a vlhkost z vnějšího prostředí a kontaminují olej. Znečistěný olej je příčinou opotřebení, poruch a krátké životnosti strojů.

Nejvíce opotřebení způsobují mikroskopické částice nečistot o velikosti jednotek μm. Výrobci zařízení opatřují plnící otvory strojů pouze uzávěry nebo neúčinnými filtry. Ty nedokáží zabránit průniku drobných částeček nečistot a vlhkosti do mazacího či hydraulického systému. Tyto nečistoty a vlhkost poškozují ložiska, ozubená kola i ventily. Postupem času vlhkost ve stroji kondenzuje, dostává se do oleje, což způsobuje závažné problémy s opotřebením a s korozí. Voda v oleji výrazně zkracuje životnost stroje i maziv.

Zavzdušňovací filtry se používají k omezení množství částic, které by do systému během procesu výměny vzduchu mohly vniknout. Technické řešení, nabízené společností INTRIBO, aktivně odstraňuje vlhkost z prostoru nad olejovou náplní adsorbentem a zabraňuje vnikání mikroskopických částic do nádrže stroje vysoce účinným vícevrstvým filtrem. Zavzdušňovací filtry se adsorbentem dodáváme v široké škále rozměrů a s různými charakteristikami pro každou průmyslovou aplikaci.

Nevíte jaký filtr vybrat pro Váš stroj? Zavolejte nám na +420 273 160 601 nebo pište na info@intribo.com a rádi Vám poradíme. Máme bohaté zkušenosti a tým specialistů, kteří Vám nejen poradí, ale pokud budete chtít, pomůže Vám i s instalací.

Kdy je potřeba filtr Des-Case vyměnit?

Filtry Des-Case obsahují silikagel s modrým barvivem. Silikagel adsorbuje vodu z nasávaného vzduchu a pojme až 40% své hmotnosti. Stav silikagelu je indikován změnou barvy z modré na růžovou.

Pokud je Váš filtr růžový, je potřeba ho vyměnit. Pokud nemáte náhradní, kontaktujte nás. Všechny filtry máme skladem.

Manipulace s oleji a filtrace

Drum Topper

Univerzální kompaktní filtrační jednotka s širokými možnostmi použití. Pasuje přesně na sud a je ideální na filtraci nového oleje v sudu a plnění oleje do strojů.

Filter Cart

Pojízdná univerzální jednotka umožňuje offline filtraci a je vhodná pro široké spektrum aplikací. Od plnění strojů novým olejem, tak i filtraci olejů ve strojích. Díky trojcestnému ventilu můžete odčerpat znečištěný olej ze stroje aniž by jste si znečistili filtry.

Mobilní jednotka TC

Vysoce výkonná, robustní a účinná filtrace pro větší průmyslové aplikace. Jakákoliv kontaminace není pro tuto jednotku problém. Rychlost čerpání je možné plynule měnit až po 70 l/min.

LT-LMS

Stohovatelný systém pro snadné skladování, filtraci a výdej olejů umožňuje zajisit optimální kvalitu olejů za všech okolností. Brání vniku vnější kontaminace do nových olejů a zamezuje vzájemnému mísení.

Spin-On filtry

Filtry Des-Case jsou všestranné filtry, které vynikají vysokou účinností jímání nečistot, odolností a nízkým odporem vůči průtoku. Filtry jsou dostupné v různých porozitách i ve variantě pro odstraňování vody.

Filtry

Plnoprůtokové filtry nebo filtry pro hloubkovou filtraci. Ideální pro aplikace s vysokým znečištěním ve velkých objemech oleje.

Systém IsoLink™

Systém IsoLink je praktické řešení ochrany olejů před znečištěním při manipulaci.

Systém IsoLink™ je krokem č. 1 v zajištění čistého a suchého oleje pro vaše stroje a zařízení, protože jedině s čistým a suchým olejem je možné zajistit vysokou spolehlivost strojů a nízké provozní náklady.

Celý systém je jako stavebnice. Můžete si vybrat různá víka, barevnou hubici a velikost nádoby přesně podle toho, co požaduje váš provoz. V kombinaci s volitelným zavzdušňovacím filtrem Des-Case a rychlospojkou pro plnění představuje systém IsoLink™ to nejlepší řešení.

Systém IsoLink pracuje s barevným kódováním. Můžete tak zavést jednotný systém značení olejů ve vaší firmě pro jejich snadnou identifikaci a zaručíte tak, že se do stroje dostane správný olej se správnou viskozitou.

Vizuální analýza oleje

Máte v převodovce, čepadle nebo hydraulickém agregátu dostatek oleje pro zajištění dostatečného mazání? Jak je pro Vás pracné to zjistit?

Produkty pro vizuální analýzu olejů Des-Case umožňují sledovat stav a výšku hladiny oleje tak, že z libovolného úhlu i na delší vzdálenost uvidíte vzhled a barvu oleje, kaly nebo kontaminaci oleje vodou. Jednoduše, rychle a přesně.

Všechny olejoznaky jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu, který odolá těm nejnáročnějším průmyslovým podmínkám.

Přesvědčete se na vlastní oči co vydží naše olejoznaky a zavzdušnovací filtry

Katalog produktů

V našem novém českém katalogu 2018 najdete všechny aktuální specifikace a produktové kódy, tak jako na našem eshopu. Pokud Vám něco nebude jasné nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení, kontaktujte nás prosím.

Katalog česky

Katalog anglicky

Eshop

Ke stažení