Zajištění optimální kondice maziv pro maximální výkon strojů.

Americká společnost Des-Case je světovou jedničkou v prevenci znečištění maziv. Des-Case již více než 35 let pomáhá zákazníkům zvyšovat spolehlivost zařízení a profitabilitu inovativními produkty a službami. Des-Case nabízí nejširší portfolio zavzdušňovacích filtrů a řešení pro nejlepší praxi v mazání.

Zavzdušňovací filtry

Olejoznaky

Manipulace a filtrace

Lubrication Best Practice

Zavzdušňovací filtry

Krok č. 1 v zajištění spolehlivosti strojů

Zavzdušňovací filtry brání vniku nečistot a vlhkosti do strojů. Díky tomu výrazně zvyšují životnost strojů a snižují riziko poruch.

Jak zavzdušňovací filtry s vysoušedlem fungují?

Každý stroj, jak pracuje, jak se zahřívá či chladne, uvolňuje přebytečný vzduch v nádrži nebo nasává vzduch z vnějšího prostředí – stroj dýchá. Dýcháním vnikají do stroje částice nečistot a vlhkost z vnějšího prostředí a kontaminují olej. Znečistěný olej je příčinou opotřebení, poruch a krátké životnosti strojů. Voda v oleji výrazně zkracuje životnost stroje i oleje, způsobuje korozi.

Filtry Des-Case poskytují lepší ochranu stroje před vnikem nečistot a vlhkosti do stroje, než nabízí obvykle používané zátky a hrubé filtry.

Filtr Des-Case aktivně odstraňuje vlhkost z prostoru nad olejovou náplní a zabraňuje vnikání mikroskopických částic do nádrže stroje vysoce účinným vícevrstvým filtrem.

Zavzdušňovací filtry se adsorbentem dodáváme v široké škále rozměrů a s různými charakteristikami pro každou průmyslovou aplikaci.

Řada Standard

Univerzální zavzdušňovací filtry poskytující vysoký standard ochrany olejových náplní a strojů určené pro transformátory, převodovky, menší a středně velké hydraulické systémy, sudy, kontejnery a zásobníky s oleji, apod.

Řada VentGuard™

Zavzdušňovací filtry VentGuard izolují zařízení od vnější kontaminace. Filtry jsou vybaveny ventily, a díky nim vzduch přes filtry prochází pouze pokud stroj potřebuje dýchat. Tento typ filtru je obzvláště vhodný pro převodovky a další zařízení s malým průtokem vzduchu a zařízení pracující ve vlhkém prostředí.

Řada Extended

Vysoce výkonné zavzdušňovací filtry s ventily, prodlouženou životností určené pro aplikace vyžadující vysoký průtok vzduchu. Jsou vhodné zejména pro větší hydraulické systémy, velké převodovky, olejová hospodářství či větrné elektrárny. Své uplatnění najdou také v dolech, letectví, petrochemii nebo výrobě papíru a celulózy.

Řada ISOLOGIC™

První zavzdušňovací filtr na trhu s možností přesného sledování stavu na dálku.

Díky bezdrátovému přenosu dat je sledování stavu filtru bezpečné, objektivní a z filtru se stává nástroj proaktivní údržby, protože Vás včas dokáže upozornit na zvýšenou kontaminaci ve stroji.

Řada RMF Titan

Vysoká jímací kapacita nečistot, vyměnitelné součásti filtru a vysoké průtoky vzduchu. To jsou hlavní přednosti naprosto univerzálních filtrů Titan pro všechny druhy aplikací. Nejčastěji je aplikujeme na hydraulické systémy, ale své uplatnění najdou i na sudech s olejem

Řada HydroGuard®

Vysoce výkonné zavzdušňovací filtry s ventily, prodlouženou životností určené pro aplikace vyžadující vysoký průtok vzduchu. Jsou vhodné zejména pro větší hydraulické systémy, velké převodovky, olejová hospodářství či větrné elektrárny. Své uplatnění najdou také v dolech, letectví, petrochemii nebo výrobě papíru a celulózy.

Řada Extreme Duty

Jednorázové zavzdušňovací filtry pro nejnáročnější pracovní podmínky. Hodí se pro mobilní hydraulické systémy, lodní dopravu, těžbu apod. Filtr má velkou jímací schopnost, zachycuje částice od 0,3 μm a filtrům nevadí ani vysoké teploty do 149 °C.

Řada Rebuildable Steel

Vysoce výkonné zavzdušňovací filtry s kovovým tělem filtru a vyměnitelnými vložkami pro aplikace s vysokým průtokem vzduchu. Jsou vhodné i pro drsné a agresivní prostředí. Své uplatnění nachází na velkých hydraulických systémech, skladech s oleji či palivy, na olejových hospodářstvích apod.

Řada Non-Desiccant

Špičkové filtry s dlouhou životností s jemnou filtrací vzduchu bez silikagelu. Filtr zachycuje částice od 0,3 μm absolutně (ß≥ 1000). Materiál filtru sráží na svém povrchu olejovou mlhu a odpuzuje také vodu. Jedná se o univerzální filtr vhodný do “suchého“ prašného prostředí a pro aplikace, které vytváří olejovou mlhu.

Nevíte jaký filtr vybrat pro Váš stroj? Zavolejte nám na +420 273 160 601 nebo pište na info@intribo.com a rádi Vám poradíme. Máme bohaté zkušenosti a tým specialistů, kteří Vám nejen poradí, ale pokud budete chtít, pomůžeme Vám i s instalací.

Kdy je potřeba filtr Des-Case vyměnit?

Filtry Des-Case obsahují silikagel s modrým barvivem. Silikagel adsorbuje vodu z nasávaného vzduchu a pojme až 40% své hmotnosti. Stav silikagelu je indikován změnou barvy z modré na růžovou.

Pokud je Váš filtr růžový, je potřeba ho vyměnit. Pokud nemáte náhradní, kontaktujte nás. Všechny filtry máme skladem.

Manipulace s oleji a filtrace

Uvádíme "Lubrication Best Practice" do života. Kombinujeme technologie prevence kontaminace zavzdušňovacími filtry, skladování a filtrace olejů tak, aby se do vašich strojů při výměně či doplnění olej dostal čistý a suchý. Protože na čistotě oleje záleží!

Drum Topper

Univerzální kompaktní filtrační jednotka s širokými možnostmi použití. Pasuje přesně na sud a je ideální na filtraci nového oleje v sudu a plnění oleje do strojů.

Filter Cart

Pojízdná univerzální jednotka umožňuje offline filtraci a je vhodná pro široké spektrum aplikací. Od plnění strojů novým olejem, tak i filtraci olejů ve strojích. Díky trojcestnému ventilu můžete odčerpat znečištěný olej ze stroje aniž by jste si znečistili filtry.

Mobilní jednotka TC

Vysoce výkonná, robustní a účinná filtrace pro větší průmyslové aplikace. Jakákoliv kontaminace není pro tuto jednotku problém. Rychlost čerpání je možné plynule měnit až po 70 l/min.

LT-LMS

Stohovatelný systém pro snadné skladování, filtraci a výdej olejů umožňuje zajisit optimální kvalitu olejů za všech okolností. Brání vniku vnější kontaminace do nových olejů a zamezuje vzájemnému mísení.

Spin-On filtry

Filtry Des-Case jsou všestranné filtry, které vynikají vysokou účinností jímání nečistot, odolností a nízkým odporem vůči průtoku. Filtry jsou dostupné v různých porozitách i ve variantě pro odstraňování vody.

Filtry

Plnoprůtokové filtry nebo filtry pro hloubkovou filtraci. Ideální pro aplikace s vysokým znečištěním ve velkých objemech oleje.

Systém IsoLink™

Systém IsoLink je praktické řešení ochrany olejů před znečištěním při manipulaci.

Systém IsoLink™ je krokem č. 1 v zajištění čistého a suchého oleje pro vaše stroje a zařízení, protože jedině s čistým a suchým olejem je možné zajistit vysokou spolehlivost strojů a nízké provozní náklady.

Celý systém je jako stavebnice. Můžete si vybrat různá víka, barevnou hubici a velikost nádoby přesně podle toho, co požaduje váš provoz. V kombinaci s volitelným zavzdušňovacím filtrem Des-Case a rychlospojkou pro plnění představuje systém IsoLink™ to nejlepší řešení.

Systém IsoLink pracuje s barevným kódováním. Můžete tak zavést jednotný systém značení olejů ve vaší firmě pro jejich snadnou identifikaci a zaručíte tak, že se do stroje dostane správný olej se správnou viskozitou.

Kde začít?

Správné skladování olejů není žádná věda. Je potřeba dodržovat jednoduchá pravidla a mít k dispozici správné nástroje.

Rádi Vám pomůžeme. Zpracujeme Vám návrh, proškolíme zaměstnance, vybavíme Vás potřebnou technikou.


Vizuální analýza oleje

Máte v převodovce, čepadle nebo hydraulickém agregátu dostatek oleje pro zajištění dostatečného mazání? Jak je pro Vás pracné to zjistit?

Produkty pro vizuální analýzu olejů Des-Case umožňují sledovat stav a výšku hladiny oleje tak, že z libovolného úhlu i na delší vzdálenost uvidíte vzhled a barvu oleje, kaly nebo kontaminaci oleje vodou. Jednoduše, rychle a přesně.

Všechny olejoznaky jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu, který odolá těm nejnáročnějším průmyslovým podmínkám.

Přesvědčete se na vlastní oči co vydží naše olejoznaky a zavzdušnovací filtryTechnická podpora

Potřebujete více informací?

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného řešení přesně na Vaše stroje.


Kontaktujte nás. Náš tým je Vám plně k dispozici.

Ke stažení